WhatsApp’tan Beklenen Güncelleme Haberi

0
446

WhatsApp, kullanıcıların herkes tarafından bir gruba eklenmesinin önüne geçen grup davetiyesi özelliği için güncellemesini resmi olarak duyurdu.

WhatsApp, bir süredir üzerinde çalıştığı Grup Sohbeti Davetiyeleri özelliğini sonunda resmi olarak duyurdu. Bu özellik sayesinde WhatsApp’ta kimlerin sizi bir sohbet grubuna ekleyebileceğini ve kimlerin sizi bir sohbet grubuna eklemesi için davetiye göndermesi gerekeceğini önceden belirleyebiliyorsunuz.

WhatsApp – Gizlilik – Gruplar adımlarını takip ederek ulaşabileceğiniz WhatsApp Grup Sohbeti Davetiyeleri özelliğinde karşınıza üç ayrı seçenek çıkıyor; herkes, kişilerim ve hiç kimse. Eğer hiç kimse seçeneğini seçerseniz, WhatsApp kullanıcıları sizi bir WhatsApp grubuna ekleyemeyecek. Bunun yerine ise sadece davetiye gönderebilecek.

Eğer kişilerim seçeneğini seçerseniz rehberinizde kayıtlı olan kişiler sizi herhangi bir davetiye gerektirmeksizin WhatsApp gruplarına ekleyebilecek. Kayıtlı olmayan kişiler ise gruba eklemek için sadece davetiye gönderebilecek. Son olarak herkes seçeneği, tüm WhatsApp kullanıcılarının sizi bir gruba eklemesine izin verecek.

WhatsApp, kullanıcıların spam gruplarından kurtuluşu anlamına gelen bu özellik için uzun bir süredir çalışıyordu. Ayrıca kullanıcılar, aynı grup için 72 saat içinde sadece 1 davetiye alabilecekleri için davetiye spamı gibi bir durum söz konusu olmayacak. Aynı gruptan aynı anda iki daveti birden alamazsınız. Bu nedenle katılmak istemediğiniz bir gruptan sürekli olarak davet alıyorsanız yanıtsız bırakmanız yeterli olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz