Neden E-Ticaret ve En Etkili E-Ticaret İçin Neler Yapmalıyız

0
46

Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle potansiyel müşterilerin büyük bir çoğunluğu bir ürün ya da hizmet almadan önce internet üzerinden araştırma yapıyor. Sizin de bir firmanız varsa, potansiyel müşterilerinize sunduğunuz ürün veya hizmeti en doğru ve hızlı şekilde müşterilerinizin karşısına çıkarmanız gerekiyor. Sattığınız ürünü veya hizmeti müşterilerinize sunmanın en kolay ve ekonomik yolu E-Ticaret.

Neden E-Ticaret

Kullanıcıların İlk Önce İnternet Üzerinden Araştırma Yapıyor

Araştırmalara göre kullanıcıların %87’si bir ürün veya hizmet almadan önce internet üzerinden araştırma yapıyor. Eğer sizin sattığınız ürün veya hizmet internet ortamında bulunursa, müşterileriniz ilk etapta sizin ürününüzü kolay bir şekilde bulabilir.

7/24 Müşterilerinize Ulaşabilirsiniz.

Eğer sattığınız ürün veya hizmet bir E-Ticaret platformunda bulunursa, müşterileriniz, sattığınız ürün veya hizmetinize 7 gün 24 saat boyunca erişim sağlayabilir.

Düşük Maliyet

İnternet ortamında dükkan açmak zorunda kalmadan herhangi bir e-ticaret platformunda ürün veya hizmetinizi çok düşük maliyetlere pazarlayabilirsiniz.

Geniş Müşteri Kitlesi

E-Ticaret sayesinde ürününüzü pazarlarken sınırlı bir bölgedeki müşteriler yerine her gün internete kolaylıkla erişim sağlayabilen milyonlarca kişiye ulaşırsınız.

Akılda Kalıcı Olursunuz

Yukarıda da belirttiğimiz gibi kullanıcıların %87’si bir ürün veya hizmet almadan önce intetnetten araştırma yapıyor. Eğer ürününüz bir e-ticaret platformunda bulunuyorsa, müşterileriniz sattığınız ürünü rahatlıkla bulur, müşterinizin aklında kalırsınız ve müşteriniz ürünü almaya karar verdiğinde %72 oranla size geri dönüş yapar.

En Etkili Şekilde E-Ticaret İçin Ne Yapmalıyım

Ürünlerinizi birden çok E-Ticaret platformuna yükleyin.

Sattığınız ürünü ne kadar çok e-ticaret platformuna yüklerseniz potansiyel müşterilerinizin karşısına çıkma ihtimaliniz o kadar çok artacaktır.

Örnek olarak Kadıköy de bir kıyafet mağazanız var. Bu da demek oluyor ki sadece Kadıköy’e gelen kişiler sizden alış veriş yapabilir. Ancak siz Nişantaşı’na, Beşiktaş’a ve Maltepe’ye de dükkan açarsanız İstanbul da daha fazla kişiye ulaşırsınız.

Tabi ki internetteki e-ticaret platformlarında ürününüzü satmak bu yerlere dükkan açmaktan çok daha düşük maliyetli olucaktır J

Güvenilir Olduğunuzu Kanıtlayın.

Bildiğimiz üzere internet ortamında çok fazla dolandırıcı olduğu için müşterilerinize güvenilir olduğunuzu kanıtlamanız gerekiyor.

Bunun için sosyal medyanın gücünden yararlanın ; Firmanıza ait sosyal medya hesapları kurun.

Mutlaka kendinize ait bir e-ticaret siteniz olsun.

Sosyal medya hesaplarınızın ve kendi e-ticaret sitenizin olması, diğer e-ticaret platformlarıyla birleştiğinde müşterilerinize hem güven verecektir hem de müşterilerinizin size ulaşması daha kolay ve hızlı olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here